Przeglądarka Firefox

 

Do poprawnej pracy programu IProjekt24 w przeglądarce Mozilla Firefox,

należy mieć zainstalowaną najnowszą jej wersję, tj. Mozilla Firefox 3.6.3,

oraz pozostałe komponenty wymienione w Wymagania i instalacja.

Program Mozilla Firefox, do komunikacji z .Net Framework używa pluginu "Windows Presentation Foundation (WPF) plug-in for Mozilla browsers". Plugin ten instaluje się razem z Microsoft .Net Framework 3.5 SP1. Należy więc najpierw zainstalować przeglądarkę Mozilla Firefox, a następnie Microsoft .Net Framework 3.5 SP1. Jeśli w systemie jest już zainstalowany Microsoft .Net Framework 3.5 SP1, należy go przeinstalować. Po zainstalowaniu Microsoft .Net Framework 3.5 SP1, pozostaje włączenie pluginu. Wykonuje się to poprzez

  • wyświetlenie okna "Dodatki" (Narzędzia -> Dodatki)
  • przejście do okna "Wtyczki"
  • zaznaczenie plugina "Windows Presentation Foundation (WPF) plug-in for Mozilla browsers"
  • kliknięcie guzika "Włącz"

Po tych czynnościach należy zamknąć wszystkie okna przeglądarki Mozilla Firefox, i włączyć stronę z programem IProjekt24.

Poniższe okno przedstawia zainstalowany plugin "Windows Presentation Foundation (WPF) plug-in for Mozilla browsers"

 

 

 

UWAGA

W systemie operacyjnym Microsoft Windows 7, Microsoft .Net 3.5 SP1 jest domyślnie zainstalowany. Nie można go przeinstalować po instalacji programu Mozilla Firefox, dlatego trzeba "ręcznie" dograć plugin "Windows Presentation Foundation (WPF) plug-in for Mozilla browsers". Można go pobrać np stąd. Plik ten należy wgrać do katalogu "Plugins" programu Mozilla Firefox. Domyślnie jest to "C:\Program Files\Mozilla Firefox\plugins". Po wgraniu plugina, należy zamknąć wszystkie okna przeglądarki Mozilla Firefox i sprawdzić czy plugin znajduje się na liście zainstalowanych pluginów (patrz wyżej).